fot. pixabay.com

Mazowieckie: Areszt dla trzech cudzoziemców posiadających kokainę

Do aresztu trafiło trzech cudzoziemców zatrzymanych przez grójeckich policjantów w związku z posiadaniem znacznej ilości kokainy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na ich nieprawidłowo zaparkowany samochód. Gdy chcieli skontrolować siedzących w nim mężczyzn, ci zaczęli uciekać.

Jak poinformowała w poniedziałek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grójcu nadkom. Agnieszka Wójcik, tydzień temu funkcjonariusze z komisariatu w Warce pełniący służbę w rejonie giełdy samochodowej w Słomczynie, zauważyli nieprawidłowo zaparkowaną osobową mazdę. Gdy chcieli wylegitymować osoby będące w aucie, kierowca samochodu zaczął uciekać.

„W trakcie policyjnego pościgu kierowca, próbując uniknąć zatrzymania, kluczył bocznymi drogami. W pewnym momencie zjechał z drogi i uderzył przednim zderzakiem w podłoże, po czym się zatrzymał” – zrelacjonowała rzecznik.

Policjanci zatrzymali 56-letniego obywatela Gruzji, który kierował samochodem oraz jego trzech kolegów – dwóch obywateli Gruzji i obywatela Ukrainy.

Jak się okazało, mężczyźni uciekali, ponieważ przewozili środki odurzające. Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie, schowaną pod siedzeniem butelkę, w której było 300 ml płynnej kokainy, co stanowi około 300 porcji. Według policji wartość rynkowa kokainy mogła wynieść nawet blisko 100 tys. zł.

Czterej zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo kierującemu samochodem Gruzinowi przedstawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy policji poleceń.

Sąd zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości kokainy grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu należy liczyć się z karą do 5 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl