fot. twitter.com/PolskaPolicja

Włocławek: Policja zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów; dwóch mężczyzn w areszcie

Dwóch mężczyzn trafiło na trzy miesiące do aresztu po zlikwidowaniu przez policję nielegalnej fabryki papierosów we Włocławku. 34- i 36-latkowi grozi do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Są oskarżeni o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

„Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w budynku wynajmowanego magazynu pakowali w paczki papierosy bez wymaganych znaków akcyzowych. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli maszyny do ich pakowania oraz prawie 370 tys. sztuk papierosów. Skarb Państwa na tym nielegalnym procederze stracił ponad 400 tys. złotych. Zatrzymani wieku 34 i 36 lat usłyszeli zarzuty działania w grupie zorganizowanej mającej na celu popełnienie przestępstwa skarbowego. Sąd na wniosek śledczych zastosował areszt tymczasowy” – poinformował w poniedziałek st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Na nielegalnym wprowadzaniu do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy Skarb Państwa mógł stracić prawie 318 tys. zł z tytułu nieodprowadzenia podatku akcyzowego oraz blisko 90 tys. zł z powodu nieodprowadzonego podatku VAT.

„W piątek zatrzymani włocławianie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty działania w grupie zorganizowanej w celu popełnienia przestępstwa skarbowego. Dodatkowo odpowiedzą za produkcję i obrót wyrobami akcyzowymi w postaci papierosów bez wymaganych pozwoleń i znaków akcyzowych” – dodał st. sierż. Tomasz Tomaszewski.

Aresztowanym mężczyznom grozi do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl