fot. PAP/Tytus Żmijewski

Maturzyści zmierzyli się dziś z egzaminem z matematyki

Ponad 340 tys. maturzystów przystąpiło dziś do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Natomiast po południu sześciu maturzystów w całej Polsce zmierzyło się z egzaminem z wiedzy o tańcu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że wszystko przebiegało zgodnie z procedurami. Egzamin rozpoczął się po godzinie 9. Trwał 170 minut.  Ekipa TV Trwam towarzyszyła maturzystom z Katolickiego Liceum Akademickiego w Toruniu.

– Czuję się lepiej niż przed maturą. Myślę, że poszło mi lepiej niż się spodziewałam – mówiła jedna z tegorocznych maturzystek.

Wielu absolwentów bardzo stresowało się przed egzaminem z matematyki. W ubiegłym roku nie zdało go 17 proc. maturzystów.

Podchodzący do egzaminu dojrzałości mogą liczyć na ogromne wsparcie ze strony swoich nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

– Każdemu z nauczycieli bardzo zależy na tym, żeby każdemu z absolwentów poszło jak najlepiej i żeby zrealizowali swoje marzenia – żeby dostali się na te wymarzone studia – podkreślała dr Lidia Chamarczuk-Mazurek, Dyrektor Liceum Jagiellońskiego.

Przez weekend maturzyści będą mieć chwilę wytchnienia. W przyszłym tygodniu czekają ich egzaminy m.in. z języka angielskiego, niemieckiego, wiedzy o społeczeństwie, informatyki, biologii czy filozofii.

Aby zdać maturę, maturzysta musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego. Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca. Maturzysta, który nie zda jednego przedmiotu, będzie mógł przystąpić do poprawki pod koniec sierpnia. Jeżeli obleje więcej przedmiotów, maturę będzie mógł poprawić dopiero za rok.

TV Trwam News/RIRM

drukuj