fot. PAP/Paweł Supernak

Mateusz Morawiecki stanie dziś przed sejmową komisją śledczą ds. tzw. afery wizowej

Sejmowa komisja śledcza ds. tzw. afery wizowej przesłucha dziś wiceprezesa PiS, Mateusza Morawieckiego. Komisja chce pytać byłego premiera o politykę migracyjną Polski.

W poniedziałek Mateusz Morawiecki zapowiedział, iż stawi się na przesłuchanie. Dodał, że jeżeli postępowanie będzie prowadzone zgodnie z prawem, to będzie odpowiadał na pytania.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, pytany w Sieradzu o działanie komisji powiedział, że jest ona swojego rodzaju trampoliną wyborczą dla Platformy Obywatelskiej i przewodniczącego komisji. Poseł Michał Szczerba startuje do PE z listy KO.

– Jest rzeczą dosyć szczególną, że tuż przed wyborami różnych ludzi – w tym mnie – wzywa się na posiedzenia tej komisji. To przecież zajmuje cały dzień i przeszkadza w prowadzeniu kampanii wyborczej. Ja co prawda nie jestem kandydatem, ale jestem szefem partii. Tego rodzaju rzeczy w normalnych warunkach, jeżeli nie chce się uzyskiwać efektów niemających nic wspólnego z celami komisji śledczych, no to trzeba jednak unikać sytuacji, w których można uznać, iż komuś nie chodzi o uzyskanie efektu poznawczego w sensie procesowym – powiedział Jarosław Kaczyński.

Sejmowa komisja śledcza do spraw tzw. afery wizowej bada nadużycia, zaniedbania i zaniechania w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce w okresie od 12 listopada 2019 r. do 20 listopada 2023 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl