Maszerowali w trosce o Polskę

Wczoraj w Jaśle odbył się kolejny marsz w obronie TV Trwam. Uczestnicy, upamiętniając bohaterskie czyny Żołnierzy Wyklętych, z troską pochylali się nad sprawami Ojczyzny, w sposób szczególny podkreślając problem braku miejsca na multipleksie dla TV Trwam.

Marsz rozpoczął się uroczystą Mszą św. odprawioną w Kościele Wniebowzięcia NMP. Po Liturgii uczestnicy zgromadzili się w okolicy rynku, skąd wyruszyli ulicami: Kościuszki, Żwirki i Wigury, Czackiego i Staszica. Zgromadzeni zatrzymywali się m.in. przy pomniku Golgota Wschodu, gdzie umieszczone są kamienie upamiętniające ofiary Sybiru, Katynia i katastrofy smoleńskiej.

Poseł PiS Piotr Babinetz podkreśla, że misja TV Trwam jest dzisiaj kontynuacją działań polskiego podziemia niepodległościowego.

Obrona polskiej wspólnoty narodowej, obrona polskich tradycji niepodległościowych, wiary katolickiej, wartości chrześcijańskich wiąże się z walkami Żołnierzy Wyklętych. Ludzi, którzy oddawali życie broniąc niepodległej Polski, przywiązanej do polskich tradycji, do wiary katolickiej. Zabiegi o to aby TV Trwam mogła być dostępna dla wszystkich Polaków oraz misja tego medium są – w pewnym sensie – kontynuacją idei i działań polskiego podziemia niepodległościowego z lat 40. i 50. – powiedział Piotr Babinetz.

W całym kraju, w związku z przypadającym na 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, od kilku dni odbywają się uroczyste obchody upamiętniające bohaterów polskiego podziemia. WIĘCEJ 

W Jaśle uczestnicy marszu nie tylko uczcili pamięć patriotów, ale również zatrzymywali się nad obecnymi problemami państwa, manifestując swoje poparcie dla starań TV Trwam o miejsce na multipleksie.

 

Wypowiedź posła PiS Piotra Babinetza


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl