Kartuzy bronią TV Trwam

W Kartuzach przejdzie marsz w obronie TV Trwam, poprzedzi go uroczysta Msza św. w kościele św. Kazimierza w Kartuzach, która rozpocznie się o godz. 12.00.  

Uczestnicy marszu zbiorą się na rynku i przejdą ulicami miasta przed figurą Matki Bożej Królowej Polski. Tam odczytany zostanie apel.

Podczas manifestacji jej uczestnicy wyrażą sprzeciw wobec dyskryminacyjnej decyzji KRRiT o nieprzyznaniu katolickiej stacji miejsca na cyfrowym multipleksie.

Chcemy upomnieć się o miejsce na multipleksie, chcemy również zaznaczyć co myślimy i jaki jest nasz stosunek do wolności słowa, którego w Polsce jest coraz mniej. Robi się to w białych rękawiczkach, w majestacie prawa; więc chcemy zwrócić uwagę na fundament wszelkiej dyktatury, która w pierwszej kolejności dotyczy właśnie kneblowania ust. (…) W TV Trwam mamy pełną możliwość wypowiadania się. TV Trwam jest dla nas taką ostoją spokoju, ale też prawdy w której możemy powiedzieć co się naprawdę w Polsce dzieje – akcentowała poseł Dorota Arciszewska Mielewczyk, współorganizator marszu.

Podobne manifestacje odbyły się już w 141 miejscach Polski i zagranicy. Trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam. Dotąd podliczono 2 mln 411 tyś. 269 kopii podpisów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl