Marsz w obronie TV Trwam w Dzierżoniowie

Jutro ulicami Dzierżoniowa przejdzie marsz w obronie wolności słowa i wolnych mediów, w tym TV Trwam.

Marsz rozpocznie się przed Kościołem pw. Maryi Matki Kościoła o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zgromadzeni przejdą ulicą Świdnicką do Rynku, a następnie powrócą pod pomnik bł. Jana Pawła II.

Nasz marsz jest spowodowany tym, że Tv Trwam nie uzyskała koncesji na multipleksie cyfrowym. Jest to ważny środek komunikacji i ewangelizacji dla ludzi wierzących. Dlatego ten marsz, jest marszem poparcia obrony Tv Trwam i wolności słowa. Chcemy się skupić na modlitewnym poparciu TV Trwam. Marsz zakończy się przed pomnikiem bł. Jana Pawła II, przy Kościele Maryi Matki Kościoła – powiedział ks. prałat Zygmunt Kokoszka, dziekan dekanatu Dzierżoniów.

Ks. prałat dodał, że  w dalszym ciągu zbierane są podpisy by pokazać,  jak ważne są środki nowej ewangelizacji.

Zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą poprzeć te katolickie środki przekazu. Do tej pory KRRiT nie przydzieliła tej koncesji. Dalej występują ataki na środki katolickie. Uważamy, że trzeba nadal popierać TV Trwam, nadal organizować marsze. My jako katolicy jesteśmy dyskryminowani przez Krajową Radę. Dlatego też chcemy zebrać jeszcze podpisy i wystosować taki apel do przewodniczącego KRRiT, że my domagamy się jako katolicy aby w eterze funkcjonowała TV Trwam – dodał ks. prałat Zygmunt Kokoszka.

Do tej pory pod protestem do KRRiT w obronie katolickiej stacji swój podpis złożyło 2 mln 350 tys. 450 osób.

 

Wypowiedź ks. Zygmunta Kokoszki:

Audio MP3
Pobierz

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj