Masówki w kopalni „Wujek”

Związkowcy z kopalni „Wujek” organizują dziś masówki. Na zmianach w katowickiej i rudzkiej części kopalni strona społeczna informuje górników o groźbie likwidacji kopalni.

Związki zawodowe obawiają się, że może do tego dojść poprzez przekazanie kopalń z ruchu „Śląsk” i „Wujek” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Szczepan Kasiński, przewodniczący Komisji Zakładowej „Sierpień 80” w Kopalni Wujek, podkreśla, że obecna polityka zakładu może wskazywać na to, że kopalnia zostanie zlikwidowana.

Obawiamy się, że działania, które zarząd do tej pory podejmował w stosunku do kopalni, czyli brak sprzedaży wydobywanego węgla i sypanie go na zwały spowodowało to, że praktycznie jesteśmy już zapchani i sami jesteśmy zmuszeni do obniżenia poziomu wydobycia. Koszty produkcji są niezmienne, więc za miesiąc ktoś może wziąć tabelkę z rankingami kopalń i stawiam pytanie; na którym miejscu my będziemy? To miejsce, to będzie nasza wina? Jeżeli ktoś, kto sprzedał węgiel, ale nie umie go sprzedać, a jak już sprzedał to on dalej pozostaje na zwałach, to dla mnie jest to chora polityka. Zmierza to do tego, żeby wykazać, iż „Wujek” jest nierentowny i trzeba go zamknąć. Ktoś gdzieś podejmuje dziwne decyzje, że ma paść na tę kopalnię – powiedział Szczepan Kasiński.

Obecnie w spółce trwa realizacja programu naprawczego i nie jest określone, jakie działania będą podejmowane względem poszczególnych kopalń.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl