Marsz Wszystkich Świętych w Warszawie-Miedzeszynie

W parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie odbędzie się dziś Marsz Wszystkich Świętych. W niezwykłej procesji, młodzież parafialna poniesie relikwie błogosławionych i świętych Kościoła katolickiego.

Marsz rozpocznie się o godzinie 16.00. Organizatorzy zachęcają rodziców i dzieci do przebrania się za ulubionych świętych, co ma stanowić alternatywę do promowanego w ostatnich latach w Polsce komercyjnego Halloween. Najciekawsze przebranie wyłonione zostanie w późniejszym konkursie.

Uczestnicy marszu mają także przynieść ze sobą portrety świętych. Pochód ma mieć radosny charakter – zaznacza pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia, proboszcz parafii Dobrego Pasterza, ks. Marcin Ożóg.

Młodzi parafianie poniosą relikwie bł. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, bł. ks. Michała Sopoćki, św. s. Faustyny Kowalskiej, św. o. Pio, bł. Matki Teresy z Kalkuty, oraz bł. Karoliny Kózkówny i św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po zakończeniu marszu odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

RIRM/NDz

drukuj