Marsz w obronie TV Trwam w Krakowie

16 czerwca ulicami Krakowa przejdzie II Małopolski Marsz dla TV Trwam o uzyskanie należnego jej miejsca na cyfrowym multipleksie i o wolność mediów w naszej Ojczyźnie. Organizatorem manifestacji jest Stowarzyszenie Solidarni 2010 w Krakowie.

Spotkanie zainauguruje uroczysta Eucharystia w Klasztorze oo. Paulinów na Skałce.

– Marsz rozpocznie się uroczystą Mszą św. polową w Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława na Skałce o godz. 10.30. Następnie około południa, ulicami: Krakowską, Stradomską i Grodzką przejdzie na Rynek Staromiejski, gdzie na scenie pod Ratuszem wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia i zaprezentowany zostanie program artystyczny – informuje o. Piotr Andrukiewicz CSsR.

Celem zgromadzenia jest poparcie w sprawie dostępu TV Trwam do platformy cyfrowej, a także walka o wolność mediów w naszym kraju – akcentują organizatorzy.

– Zbierzemy się po to, aby po raz kolejny przypomnieć, że chcemy miejsca na multipleksie dla TV Trwam; że tego miejsca chce dwa i pół miliona Polaków; że takiej telewizji potrzebujemy w naszym codziennym życiu; że jest to nasza przestrzeń wolności, prawdy i polskości, do której mamy prawo w naszej Ojczyźnie – w kraju, który rządzący chcą nazywać przecież wolnym, a w którym jednocześnie wolność ta jest ograniczana. Zbierzemy się 16 czerwca w Krakowie po to, żeby przypomnieć członkom KRRiT, że ich praca to służba. Ich praca to służba nam, Polakom, którzy finansujemy ich działalność i ich pensje po to, by nam służyli, a nie po to, żeby nas ignorowali. Nie po to, żeby nas – katolików i nie tylko, dyskryminowali – czytamy w manifeście Stowarzyszenia Solidarni 2010.

Informacje o autokarach wyjeżdżających 16 czerwca
do Krakowa na II Marsz w Obronie Wolnych Mediów
[zobacz]

Manifest Stowarzyszenia Solidarni 2010 dot. II Małopolskiego Marszu w Obronie TV Trwam [czytaj]

Zakończenie manifestacji planowane jest na godz. 15.30.


plakat kraków

Kliknij, aby powiększyć

 

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj