Hrubieszów w obronie TV Trwam

Przeciwko dyskryminacji TV Trwam przez KRRiT protestują dziś mieszkańcy Hrubieszowa. „Jesteśmy oburzeni decyzją KRRiT – dla nas Telewizja Trwam i Radio Maryja są źródłami modlitwy i rzetelnej informacji” – podkreśla Jadwiga Mazur z Hrubieszowa.

– Jesteśmy oburzeni tym, że nie uwzględnia się interesu dużej części społeczeństwa – ludzi prostych, chorych, ludzi młodych, których trzeba wychować. Do nich dociera telewizja publiczna, która karmi odbiorców tylko reklamami; nie ma żadnych programów edukacyjnych, czy politycznych, które by nas uświadamiały – nie ma prawdy. Prawda płynie jedynie z Radia Maryja, TV Trwam, z „Naszego Dziennika”. Tylko te źródła są dla nas miarodajne i wiarygodne – zaznacza Jadwiga Mazur.

Marsz rozpoczął się o godz. 12:15 Eucharystią w Kościele Garnizonowym Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie zaplanowano przemarsz ulicami Hrubieszowa.

– Wyruszamy po Mszy św. ulicami Hrubieszowa. Mamy 5 stacji, przy których się zatrzymujemy i rozważamy współczesne problemy. Mamy np. stację poświęconą wydarzeniom w Katyniu i Smoleńsku, stację poświęconą obronie życia poczętego. Mamy także tablicę poświęconą Państwu Podziemnemu, czyli Żołnierzom Wyklętym. Mamy również takie miejsce, które jest poświęcone ogólnym sprawom, przede wszystkim Radiu Maryja i TV Trwam. Ostatnia stacja – to zakończenie z udziałem naszej orkiestry, zespołów środowiskowych oraz parlamentarzystów – poinformowała Jadwiga Mazur.

Kolejne manifestacje odbędą się 1 maja w Lubinie, 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Na 19 maja zaplanowano manifestację w obronie TV Trwam w Warszawie.

Jednocześnie trwa akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 479 tys. 287 kopii podpisów.

RIRM

Kazanie ks. prał. Andrzeja Puzona wygłoszone podczas Mszy św. [słuchaj]

drukuj