Marsz dla Życia w Szczecinie

Marsze dla Życia organizowane są w wielu miejscach w Polsce. Od lat największy z nich przechodzi ulicami Szczecina. Nie inaczej było też w tym roku. Uczestnicy zebrali się na Białych Błoniach, pod pomnikiem św. Jana Pawła II i ruszyli na plac Orła Białego pod bazylikę archikatedralną.

Hasłem przewodnim tegorocznego Marszu dla życia było zawołanie „Mężczyzna Waleczne Serce”

– W tym roku hasło Marszu dla życia w Szczecinie to „Mężczyzna Waleczne Serce”, a więc wzywające mężczyzn do odwagi, do miłości, troski względem kobiety i dziecka narodzonego oraz nienarodzonego – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk, założyciel i prezes Fundacji Małych Stópek.

Mszy Świętej, w bazylice archikatedralnej, przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, który zwrócił uwagę na to, że kraje i środowiska, które raz podpisały się pod prawem do zabijania, mają potem problem, jak z tego zrezygnować.

– Życie jest darem Bożej miłości. Każde życie bez wyjątku. Czy zdrowe, czy niezdrowe, a więc chore; radosne i dające radość, czy rodzące pewne kłopoty i zobowiązania. Każde jest dziełem Bożym i darem Bożej miłości – zaznaczył ks. abp Anrzej Dzięga.

 

TV Trwam News/RIRM

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl