fot. pixabay.com

Maroko: Policja przejęła 1,35 tony kokainy

Marokańska policja przejęła w porcie w Tangerze ponad tonę kokainy, która płynęła z Brazylii do Europy – poinformowały tamtejsze służby. To jedna z największych konfiskat narkotyków w Maroku w ostatnich latach.

„Służby bezpieczeństwa narodowego w porcie Tanger Med udaremniły dużą międzynarodową operację przemytu narkotyków i środków psychotropowych i skonfiskowały tonę i 355 kg kokainy” – poinformowała marokańska Dyrekcja Generalna Bezpieczeństwa Narodowego.

Policja wpadła na trop narkotyków po tym, jak została zaalarmowana o podejrzanym sposobie zamykania kontenera na pokładzie statku wycieczkowego „państwa europejskiego”, który wypłynął z Brazylii do portów w Antwerpii i Portbury na południu Anglii.

Marokańscy śledczy wszczęli dochodzenie „w celu zidentyfikowania wszystkich osób, powiązanych z siatką przestępczą i zamieszanych w usiłowanie przemytu kokainy”.

Od kilku lat policja w Maroku zwielokrotniła masowe konfiskaty kokainy, wysyłanej przez kartele południowoamerykańskie, wykorzystujące ten kraj jako węzeł komunikacyjny do Europy.

W październiku 2017 r. w kilku częściach Maroka skonfiskowano nieco ponad 2,5 tony czystej kokainy z Wenezueli, o wartości rynkowej szacowanej na setki milionów dolarów.

W grudniu 2018 r. marokańska policja odkryła ponad tonę kokainy, pochodzącej z Ameryki Łacińskiej, podczas operacji w pobliżu nadmorskiego miasta Al-Dżadida. Narkotyki zostały przetransportowane statkiem handlowym, zanim zostały wyładowane z wód terytorialnych Maroka, a następnie przetransportowane na pokładzie statku rybackiego do wybrzeży Al-Dżadida.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl