fot. Monika Bilska

Gdynia: policja publikuje dane i wizerunek Marokańczyka podejrzewanego o uprowadzenie syna

Policjanci poszukują Azeddine Oudriss, który podejrzewany jest o uprowadzenie 10-letniego syna Ibrahima Oudriss. Informacje o porwaniu pojawiły się w nocy na lokalnym portalu; policja ogłosiła Child Alert w poniedziałek o godz. 6.45.

Policja prosi o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących zaginionego lub osoby podejrzewanej o uprowadzenie pod numery: 995, 112, 997 lub do najbliższej jednostki policji.

10-letni Ibrahim został uprowadzony w niedzielę około godz. 21.00 na ulicy Ledóchowskiego na gdyńskim Obłużu. Porywaczem jest jego ojciec, pozbawiony praw rodzicielskich obywatel Maroka. Mężczyzna może być niebezpieczny. Porusza się srebrnym samochodem kombi, a jego rejestracja rozpoczyna się od liter „WN”. Chłopiec ma 150 cm wzrostu, brązowe włosy i oczy. W trakcie uprowadzenia miał na sobie pomarańczową kurtkę, a pod spodem bluzę z Kaczorem Donaldem. Ubrany był w jeansy i czarne buty.

W poniedziałek w nocy o godz. 0.30 na portalu trojmiasto.pl w „raporcie z miasta” pojawił się post o uprowadzeniu dziecka (pisownia oryginalna – PAP): „Matka dziecka została pobita, dziecko siłą zaciągnięte do samochodu, przez ojca obywatel Maroko. Bez praw do dziecka – wyrok sądu. Każda minuta jest ważna. Dziecko lat 10. Uprowadzone dziecko w Gdyni. Porwanie Dziecka!!! o godz 21 z ul sucharskiego w Gdynia. Po 3.5 godz policja nadal nie uruchomiła CHILDALERT!!!” – napisano na portalu. Obok zamieszczono zdjęcie chłopca.

W związku z zaginięciem dziecka policja uruchomiła w poniedziałek o godz. 6.45 system Child Alert. Dzięki temu rozpowszechniono w mediach wizerunek dziecka i komunikat z informacjami na temat poszukiwań.

Policja ujawniła też nazwisko i wizerunek ojca chłopca.

Jak dowiedzieliśmy się w KWP w Gdańsku, policja nie wyklucza, że chłopiec może już być poza granicami Polski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl