fot. MPiT

Marek Niedużak wiceministrem przedsiębiorczości i technologii

Marek Niedużak został w środę powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na wiceministra przedsiębiorczości i technologii – poinformował PAP resort.

Marek Niedużak był dotychczas dyrektorem departamentu doskonalenia regulacji gospodarczych w ministerstwie przedsiębiorczości i technologii. Zastąpi wiceministra Mariusza Haładyja, który niedawno został prezesem Prokuratorii Generalnej RP. Niedużak będzie zajmował się legislacją gospodarczą.

Marek Niedużak urodził się w 1981 r. Jest doktorem nauk prawnych i adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym i gospodarczym oraz absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Cambridge.

Od 2016 r. był zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego Ministerstwa Rozwoju, a od 2017 r. – dyrektorem Departamentu Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju. W 2018 r. został dyrektorem Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie odpowiadał między innymi za przygotowanie tzw. Pakietu MŚP oraz projektu ustawy przeciwdziałającej zatorom płatniczym.

Jak wskazuje MPiT, Marek Niedużak ma wieloletnie doświadczenie w pracy z wiodącymi kancelariami prawnymi, między innymi Salans (obecnie Dentons) oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Prowadząc indywidualną praktykę adwokacką, współpracował między innymi z Biurem Analiz Sejmowych czy Polityką Insight. Wykładał w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego i prowadził zajęcia z prawa gospodarczego w ramach aplikacji adwokackiej przy Izbie Warszawskiej.

Do dnia powołania na wiceministra przedsiębiorczości i technologii Niedużak był przewodniczącym rady nadzorczej PAIH (od 2018 r.) oraz sekretarzem rady nadzorczej ARP (od 2016 r).

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl