fot. pixabay.com

MAP: Udało się wyhamować wzrost cen nawozów rolniczych na polskim rynku

Udało się wyhamować wzrost cen nawozów rolniczych na polskim rynku – poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych. Było to możliwe dzięki spółce Grupa Azoty, która opublikowała swój cennik nawozów rolniczych.

Ceny nawozów rolniczych w ostatnich miesiącach stale rosły. Jak mówił prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc, było to ściśle związane z rosnącymi cenami gazu ziemnego.

– To jest – trzeba wprost powiedzieć – sytuacja wykreowana przez głównego dostawcę gazu na rynku europejskim, czyli Gazprom, który steruje podażą i on decyduje o płynności na tym rynku – podkreślił Tomasz Hinc.

Grupa Azoty w obliczu światowego kryzysu nie zaprzestała ani nie ograniczyła produkcji nawozów – zapewnił prezes spółki. To zabezpieczyło polski rynek nawozów, ale przede wszystkim interes lokalnych rolników. W czwartek opublikowany został cennik nawozów azotowych.

– Spółki Grupy Azoty opublikowały swoje cenniki, dzięki temu zachęciły swoich autoryzowanych dystrybutorów. Spowodowało to uspokojenie na cenach marż na rynkach nawozów – przekazał Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych.

Opublikowanie cennika nawozów azotowych sprawiło, że ceny nawozów rolniczych nie będą już dalej rosły.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl