Manifestacje przeciw bluźnierczej „Golgota Picnic”

Protestują środowiska patriotyczne i katolickie. Dziś o godz. 19 odbędzie się – transmitowana przez TV Trwam – manifestacja przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Również w Warszawie planowane są pikiety. O godz. 15.00 rozpocznie się ona przed Teatrem Rozmaitości. Następnie o godz. 19.30 przed Teatrem Studio. Projekcje pseudo-spektaklu oraz czytanie jego scenariusza odbyły się lub są w planowane w wielu miastach Polski m.in. w Krakowie, Białymstoku, Wałbrzychu czy Bydgoszczy.

Jak mówi Anna Kołakowska, z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę – mimo, że organizatorzy bluźnierczej prezentacji nieustannie zmieniają  miejsce i czas wyznaczonych spotkań, my nie poddajemy się i organizujemy spotkania modlitewne.

– Musimy być z cały czas na stand by-u, musimy cały czas trzymać rękę na pulsie i przez to jesteśmy też ciągle zmuszani do zmiany miejsca naszego spotkania, do zmiany miejsca naszego protestu. Nie będziemy za nimi jak za dziećmi biegali po całym Poznaniu. Oni właściwie zachowują się tak, jakby koniecznie chcieli przed nami uciec, a my stwierdziliśmy, że nie ma sensu ich ganiać i dlatego tak, jak pierwotnie planowaliśmy spotkanie protestacyjne i modlitewne odbędzie się pod Centrum Kultury „Zamek”. Czyli godzina 19.00, Poznań, Centrum Kultury „Zamek”. Mimo wszystko znając przeciwnika, jego obłudę, zakłamanie, gry, które prowadzą z nami, brak odwagi, żeby stanąć z nami z podniesioną przyłbicą do takiego starcia. Stwierdziliśmy, że musimy też czuwać w tym miejscu – mówi Anna Kołakowska.

Protestować będą także m.in. osoby przed teatrem Polskim, imienia Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.Wczoraj z kolei demonstracje odbyły się w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu.Protesty wiernych wspierają ordynariusze. Oświadczenie wydała Kuria Archidiecezji Warszawskiej, Łódzkiej, oraz krakowska.

RIRM/AS

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl