fot. PAP/Jakub Kamiński

Manifestacja górników w Warszawie

W Warszawie odbędzie się dziś manifestacja górników. Chcą oni w ten sposób pokazać swój sprzeciw wobec niewypełniania przez rząd porozumienia dotyczącego funkcjonowania przemysłu wydobywczego na Śląsku. Umowę ze związkami podpisano 17 stycznia tego roku.

Rządzący zupełnie ignorują złożone wtedy zobowiązania – stwierdza Piotr Nowak, wiceszef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

– Spotykamy się pod Urzędem Rady Ministrów. Manifestacja rozpoczyna się o godz. 12.00. Tam jest krótka pikieta. Następnie przemarsz ulicami Warszawy pod krajowe biuro poselskie Platformy Obywatelskiej i tam też będzie pikieta i zakończenie całej demonstracji. Na dziś żadne z zawartych w tym porozumieniu zobowiązań nie zostało zrealizowane – zaznacza Piotr Nowak.   

Równolegle w blisko stu miastach w całym kraju zaplanowano akcje informacyjne. Mają one na celu pokazać antyspołeczną i antypracowniczą postawę rządu PO-PSL w ciągu minionych ośmiu lat.

Manifestacja w stolicy i akcje informacyjne stanowią zwieńczenie wielotysięcznych protestów, które miały miejsce w Brzeszczach i Rudzie Śląskiej na początku października.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj