fot. flickr.com

Program „Mama 4 plus”

Program „Mama 4 Plus”, który działa od marca tego roku, cieszy się dużym zainteresowaniem. To kolejny rządowy program mający przeciwdziałać ubóstwu społeczeństwa.

1100 złotych brutto – tyle wynosi tak zwana matczyna emerytura. Jest ona efektem ubiegłorocznej pracy rządu, który zagwarantował ustawą najniższą emeryturę matkom co najmniej czwórki dzieci.

– Wnioski, które są składane są również składane przez osoby, które mają 70, 80 i 90 lat, które do tej pory nie miały nawet tego najniższego świadczenia w wysokości 1100 złotych – mówi Klaudia Strzelecka, poznańska radna Prawa i Sprawiedliwości.

Minimalna emerytura przysługuje nawet tym kobietom, które wcześniej w ogóle nie pracowały. Z kolei matkom, które mają na swoim koncie kilka lat płacenia składek rząd wyrówna kwotę do wysokości emerytury minimalnej.

– Myślę, że to jest bardzo potrzebny program, ponieważ on też pokazuje taką filozofię naszego państwa. Nasze państwo w tym momencie pokazuje, że rodzina, że wychowywanie dzieci jest bardzo ważne – podkreśla Jan Sulanowski, członek rady politycznej PiS.

Zainteresowanie programem „Mama 4 plus” jest duże. Do ZUS w tej sprawie wpłynęło już prawie kilkadziesiąt tysięcy wniosków. 10 procent z tej liczby stanowią wnioski, które złożono w Wielkopolsce.

– W Wielkopolsce jest spore zainteresowanie. Na ten moment przyjęliśmy już prawie 4 tysiące wniosków o to świadczenie – wskazuje Dobrochna Bubnowska, dyrektor I oddziału ZUS w Poznaniu.

Tak zwana matczyna emerytura przysługuje kobietom, które wychowały co najmniej czworo dzieci i nie wypracowały sobie minimalnego świadczenia. W szczególnych przypadkach program skierowany jest również jest do mężczyzn. Program ma powstrzymać starzenie się polskiego społeczeństwa i przyczynić się do wzrostu dzietności w naszym kraju.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl