Małopolska: CBA zatrzymało cztery osoby podejrzane o korupcję

CBA zatrzymało w Małopolsce cztery osoby podejrzane o korupcję. Wśród zatrzymanych są: prezes dużego inwestora na rynku nieruchomości, prezes spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezes zarządu małopolskiej fundacji i biznesmen.

Krakowska delegatura od ponad roku gromadziła materiał dowodowy, który umożliwił postawienie zarzutów i zatrzymanie osób w dwóch wątkach korupcyjnych na dużą skalę – powiedział Piotr Kaczorek z CBA. Dodał, że śledztwo dotyczy korzyści majątkowych na ponad 1 mln 170 tys. zł. Obecnie trwają czynności z zatrzymanymi.

Delegatura CBA w Krakowie, na podstawie zgromadzonych materiałów, prowadzi śledztwo ws. podejmowania pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za przyjęcie korzyści majątkowych i powołania się na wpływy w instytucjach państwowych czy samorządowych oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tej funkcji. Obecnie te czynności trwają. Przeszukiwane są mieszkania zatrzymanych osób, a także inne miejsca. Sprawa jest można powiedzieć rozwojowa. W tej chwili będziemy wykonywali kolejne czynności – zaznaczył Piotr Kaczorek.

Według nieoficjalnych informacji, zatrzymany wiceprezes fundacji to Grzegorz K. – syn obecnego senatora Prawa i Sprawiedliwości, a prezes firmy deweloperskiej to Przemysław K.

CBA nie wyklucza kolejnych aresztowań. Może do tego dojść jeszcze dzisiaj.  Działania funkcjonariuszy nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl