By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7423548

Mali: Trzech francuskich żołnierzy zginęło podczas operacji wojskowej

Trzech francuskich żołnierzy zginęło w poniedziałek podczas operacji wojskowej w Mali – poinformował Pałac Elizejski. Do zdarzenia doszło w regionie Hombori, gdzie francuski pojazd pancerny został zaatakowany przy użyciu ładunku wybuchowego.

Żołnierze pochodzili z jednostki wojskowej w Thierville-sur-Meuse na północnym wschodzie Francji.

Po ich śmierci do 47 wzrosła liczba francuskich żołnierzy, którzy zginęli w antyterrorystycznych operacjach Serval, a następnie Barkhane, prowadzonych przez francuską armię w rejonie Sahelu w Afryce.

Prezydent Francji Emmanuel Macron w oświadczeniu wyraził swoje „bardzo wielkie poruszenie” na wieść o śmierci francuskich żołnierzy. Jak podaje komunikat Pałacu Elizejskiego, Macron „z największym szacunkiem wspomina zmarłych żołnierzy, którzy zginęli za Francję w czasie wypełniania swojej misji. Łączy się w żalu z ich rodzinami, bliskimi i ich braćmi broni i zapewnia o uznaniu i solidarności Narodu”.

Prezydent „wyraża pełne zaufanie do francuskich żołnierzy rozmieszczonych w Sahelu, wyraża uznanie dla ich odwagi i przypomina o determinacji Francji w kontynuowaniu walki z terroryzmem” – podkreślono w komunikacie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl