Mali: nieznani napastnicy zabili trzech żołnierzy sił pokojowych ONZ

Trzech żołnierzy sił pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz malijski wojskowy zginęli w piątek w ataku przeprowadzonym przez nieznanych napastników na wschodzie Mali – poinformowała malijska misja ONZ. Kilka osób zostało rannych.

Misja pokojowa ONZ w Mali (MINUSMA) oświadczyła, że żołnierze zostali ostrzelani podczas operacji w regionie Menaka w pobliżu granicy z Nigrem, gdzie w ciągu ostatniego roku dochodziło do wielu zamachów przeprowadzanych przez dżihadystów powiązanych z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim.

„Zdecydowanie potępiam atak, którego ofiarą po raz kolejny padły siły misji ONZ w Mali oraz malijskie wojsko” – oświadczył szef misji ONZ w tym kraju Mahamat Saleh Annadif.

Misja nie podała narodowości zabitych żołnierzy.

Od 2013 r., gdy do Mali zostały skierowane siły ONZ, aby pomóc w normalizacji sytuacji na północy kraju, zginęło ponad 80 żołnierzy oenzetowskiej misji.

Północna część Mali dostała się w 2012 roku przejściowo pod kontrolę islamistów, wypartych stamtąd potem w wyniku francuskiej interwencji zbrojnej. Nadal dochodzi tam jednak do ataków na siły pokojowe i żołnierzy malijskich. Ekstremiści działają także na pozostałym obszarze kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl