(fot.PAP)

Macierewicz chce udostępnienia wyników badań

Poseł Antoni Macierewicz domaga się udostępnienia wyników badań tzw. komisji Jerzego Millera dot. przyczyny katastrofy smoleńskiej. Wniosek w tej sprawie skierował do ministra obrony i Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

W uzasadnieniu szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej podkreślił, że materiał jest niezbędny na obecnym etapie prac zespołu. Poseł Antoni Macierewicz zaznacza, że nie chodzi o materiały tajne.

Chodzi tylko o materiały jawne, które zawierają niesłychanie istotne – jak twierdzi prokurator generalny pan Seremet – ustalenia pozwalające jakoby odwrócić hipotezy zespołu parlamentarnego. Chcielibyśmy się z tymi materiałami zapoznać, na nie odpowiedzieć, zestawić je z tymi materiałami, doświadczeniami, eksperymentami które zostały wykonane przez ekspertów zespołu parlamentarnego. Chcielibyśmy móc obiektywnie, publicznie zweryfikować ten materiał dowodowy– powiedział poseł Antoni Macierewicz.

Poseł Antoni Macierewicz ma nadzieję, że dzięki udostępnieniu materiałów zostaną wyjaśnione niepokojące sygnały o niedopełnieniu obowiązków przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. W innym przypadku zostaną podjęte odpowiednie działania – dodał poseł.

– Dzięki temu będziemy mogli potwierdzić solidność pracy tej komisji, albo skierować do prokuratury stosowne wnioski o ukaranie – powiedział poseł Antoni Macierewicz.

 

Wypowiedź posła Antoniego Macierewicza

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj