Msza św. w intencji śp. o. Jana Mikruta CSsR

Msza św. w intencji śp. redemptorysty o. Jana Mikruta sprawowana była we wtorek w  kościele  MB Bolesnej  u  o.o. Pasjonistów w Łodzi na Teofilowie. Eucharystia rozpoczęła się o godz. 12.00 – poinformowała Wiesława Malinowska z KPRM.

Redemptorysta zmarł 4 stycznia w wieku 70 lat po ciężkiej chorobie.

Biskup senior diecezji łomżyńskiej, Stanisław Stefanek wspomina o. Jana Mikruta jako wielkiego radiowca, który głosił dobrą nowinę”. Mówi, że z ojcem Janem był umówiony na spotkanie 18 stycznia w Łomży. Wtedy odbędą się rekolekcje dla Grupy Intronizacyjnej.

 – Brzmi w uszach jego wyważona i sterowana Ewangelią odpowiedź na każde pytanie. Nawet na te pytania, które płynęły z serc rozgoryczonych, niekiedy uprzedzonych. Prawda Ewangelii w jego wydaniu była zawsze skutecznym lekarstwem. Był także wielkim radiowcem – powiedział bp Stanisław Stefanek.

Jutro w Krakowie odbędą się uroczystości pogrzebowe. Msza Św. sprawowana będzie o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bozej Nieustającej Pomocy przy klasztorze ojców redemptorystów w Krakowie. O. godz. 10.00 będzie także można pomodlić się przy trumnie o. Jana Mikruta. Redemptorysta spocznie na cmentarzu podgórskim.

Transmisja uroczystości w TV Trwam i Radio Maryja.

RIRM

drukuj