M. Wójcik: Opozycja jest w całkowitej rozsypce

Na kilkanaście tygodni przed wyborami opozycja jest w całkowitej rozsypce – ocenił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Polityk odniósł się do ostatnich działań partii opozycyjnych.

W tym tygodniu Platforma Obywatelska poinformowała, że idzie do wyborów jako Koalicja Obywatelska poszerzona o społeczników, ekspertów i samorządowców. PSL zapowiedziało samodzielny start pod szyldem „PSL – Koalicja Polska”. Z kolei SLD, Wiosna i partia Razem mają zbudować wspólny blok.

W ocenie ministra Michała Wójcika, opozycja doprowadziła się do autodestrukcji.

Największym problemem dla opozycji jest to, że na kilkanaście tygodni przed wyborami nie mają do końca pewności, w jakich blokach pójdą, nie mają programu, nie mają list, nie mają do końca sprecyzowane, kto jest liderem. Są w całkowitej rozsypce. To jest autodestrukcja, której dokonali na samych sobie. Dzisiaj szukają winnego. My natomiast spokojnie pracujemy i realizujemy nasz program punkt po punkcie. Niebawem przedstawmy nasze pomysły. Listy są już dopinane – mówi Michał Wójcik.

Wybory parlamentarne odbędą się w jedną z niedziel między 13 października a 10 listopada. Dokładna data musi zostać wyznaczona przez prezydenta najpóźniej na 90 dni przed końcem kadencji Sejmu.

RIRM

drukuj