fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Chcemy dialogu w Unii Europejskiej

To dzięki Polsce Ursula von der Leyen została szefową Komisji Europejskiej i oczekujemy teraz lojalności. Oczekujemy tego, że to zostanie docenione, że będziemy po prostu wysłuchani. My nie chcemy nikomu niczego narzucać, chcemy tylko dialogu – mówił europoseł PiS Dominik Tarczyński w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Dominik Tarczyński odniósł się do sytuacji na polskiej scenie politycznej, a konkretnie do podzielenia się opozycji w ostatnim czasie.

– Wszyscy zastanawiają się, dlaczego ta opozycja nie jest zjednoczona. Wszyscy pytają, co się stało, a ja odpowiadam – jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze – ocenił polityk.

Grzegorz Schetyna pytany o program odpowiedział, że zostanie on przedstawiony po wyborach. Zdaniem gościa „Aktualności dnia” jest to niepoważne.

– Jest to jakiś żart. Startują tylko i wyłącznie po to, aby pokazać, że jeszcze istnieją. Wiedzą o tym, że najprawdopodobniej te wybory przegrają i jest to, w mojej ocenie, postawa uciekająca. Podzielili się, bo PSL chce zdobyć 3 proc. i zdobyć zwrot z kampanii – uznał europoseł.

Dominik Tarczyński podkreślił, że to dzięki Polsce w Unii Europejskiej mogą zagościć znów chrześcijańskie wartości.

– Timmermans został odrzucony. Widzimy, co się stało, jeśli chodzi o panią Beatę Szydło – to było absolutnie nielojalne, antydemokratyczne, jeżeli chodzi o ustalenia grup politycznych. Ale spokojnie, ja jestem bardzo dobrze nastawiony, jeżeli chodzi o przyszłość, bo to jest pierwszy krok, który zrobiliśmy w Unii Europejskiej. Pierwszy krok, który pokazuje, że normalność może powrócić do tych instytucji. (…) To dzięki Polsce. Polska była tym języczkiem u wagi, który dał te dziewięć głosów przewagi, jeżeli chodzi o Ursulę von der Leyen i teraz my będziemy walczyć – wskazał europoseł PiS.

Gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że Polska oczekuje na lojalność i dialog w Unii Europejskiej po wyborze Ursuli von der Leyen na szefową Komisji Europejskiej.

– To dzięki Polsce Ursula von der Leyen została szefową Komisji Europejskiej i oczekujemy teraz lojalności. Oczekujemy tego, że to zostanie docenione, że będziemy po prostu wysłuchani. My nie chcemy nikomu niczego narzucać, chcemy tylko dialogu – mówił. 

Całość rozmowy z Dominikiem Tarczyńskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj