fot. PAP/EPA

M. Salvini: To obraza dla demokracji, że Liga nie ma stanowisk w PE

„Obraza dla demokracji”, „rasizm” i „uprzedzenie” – tak wicepremier Włoch, szef MSW Matteo Salvini skomentował to, że żaden eurodeputowany jego partii, Ligi nie otrzymał stanowiska przewodniczącego lub wiceprzewodniczącego komisji w Parlamencie Europejskim.

Salvini, odnosząc się do środowych głosowań nad wyborem szefów i wiceszefów komisji w Parlamencie Europejskim, oświadczył w rozmowie z dziennikarzami w Rzymie: „Przykro mi, że w Europie rozdają stanowiska od prawa do lewa. Partia Demokratyczna, Forza Italia, Ruch Pięciu Gwiazd, Bracia Włoch; stanowiska przewodniczących i wiceprzewodniczących dla wszystkich”. Lider Ligi wymienił wszystkie pozostałe włoskie ugrupowania, które mają przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.

„Jedyna wykluczona siła to Liga” – zaznaczył Matteo Salvini, którego ugrupowanie należy w PE do grupy politycznej Tożsamość i Demokracja.

„To jest haniebne i to obraza dla demokracji: to najgorszy sposób rozpoczynania tej nowej Europy” – stwierdził szef MSW Włoch.

Włoski wicepremier dodał: „Oczywiście jeśli oni chcą nas wykluczyć albo zastraszyć, pomylili się i trafili nie na te osoby”. Jak stwierdził, jest to „rasizm albo wykluczenie ideologiczne lub uprzedzenie”.

Eurodeputowani z Włoch otrzymali dwa stanowiska przewodniczących komisji i pięć funkcji wiceprzewodniczących.

Szefem Parlamentu Europejskiego jest Włoch, David Sassoli z frakcji Socjalistów i Demokratów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl