M. Ochman: w służbie zdrowia potrzebna jest dobra zmiana

Ministerstwo Zdrowia wykonało pierwszy krok w stronę rozwiązania trudnej sytuacji w służbie zdrowia. Resort obiecał nowy projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach dla pracowników medycznych.

Od poniedziałku budynek Ministerstwa Zdrowia okupowało czterech członków NSZZ „Solidarność” Ochrony Zdrowia. Pielęgniarki domagały się spotkania z premier Beatą Szydło i podwyżek pensji dla pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia.

We wtorek wieczorem premier i minister zdrowia spotkali się ze związkowcami. Pojawiła się wtedy deklaracja, że w przyszłym tygodniu powstanie nowy projekt ustawy.

– W przyszłym tygodniu ma pojawić się nowy projekt ustawy o minimalnym wzroście wynagrodzeń, która stała się detonatorem napięcia wśród pielęgniarek. Ta ustawa stworzy możliwość podniesienia wynagrodzeń pracownikom w służbie zdrowia, którzy zarabiają najmniej – powiedziała Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Służbie zdrowia potrzebna jest dobra zmiana – przekonywała Maria Ochman.

– Nie chodzi nam o eskalowanie oczekiwań czy o ściganie się z innymi, tylko raczej o to, żeby prace nad programem Prawa i Sprawiedliwości dla ochrony zdrowia – który w naszej ocenie był, i mamy nadzieję jest, programem prospołecznym, propaństwowym – przebiegały szybciej – zaznaczyła przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.


TV Trwam News/RIRM

drukuj