PAP/Marcin Obara

M. Morawiecki w Brukseli: Jesteśmy zdecydowani dać jednoznaczny odpór wobec tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w Brukseli, że konstruowany jest pakiet unijnych sankcji wobec Rosji, by odpowiedź Zachodu była bardzo mocna. Poinformował też, że napływają kolejne raporty o możliwości ataku Rosji na Ukrainę. 

Szef rządu uczestniczył m.in. w nieformalnym spotkaniu członków Rady Europejskiej nt. aktualnej sytuacji związanej z Rosją i Ukrainą.

https://twitter.com/PremierRP/status/1494668345840443396?cxt=HHwWiIC5raC8kL4pAAAA

Premier przekazał, że podnosił tam konieczność przygotowania wcześniej pakietu sankcji, które będą surowe i zdecydowane. Wskazał, że szykowane restrykcje mają być dużo mocniejsze od tych wdrożonych po agresji rosyjskiej w 2014 roku. Szef rządu podkreślił też, że Zachód nie da się zaszantażować Rosji.

Jesteśmy zdecydowani dać jednoznaczny odpór temu, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, ale jednocześnie też chcemy, aby ta napięta sytuacja stała się mniej napięta, aby ta drabina, na której już wysoko zaszliśmy w eskalacji, żeby można było z niej szczebel po szczebelku zejść w bezpieczny sposób, tak żeby Rosja mogła rozwijać się pokojowo i żeby Europa, w tym Polska i Ukraina, także mogły się rozwijać pokojowo. To jest nasz cel i temu poświęciłem bardzo wiele rozmów – dodał premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył też, że niepodległa Ukraina to polska racja stanu. Przekazał również, że skłaniał naszych partnerów do pomocy finansowej na rzecz tego kraju.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl