fot. PAP/Paweł Supernak

M. Morawiecki: Polska chce wziąć udział w IV rewolucji przemysłowej

Polska chce wziąć udział w IV rewolucji przemysłowej w AGD i szerokorozumianym przemyśle meblarskim – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w poniedziałek na konferencji prasowej prezentującej raport „Polska rewolucja w segmencie smart”.

Wicepremier dodał że „Polska jest na trzecim miejscu w Europie w branży AGD, która lokuje tutaj swoje nie tylko nowe zakłady produkcyjne, ale i centra badań i rozwoju. Rozwijamy swoje kompetencje w obszarze internetu rzeczy, czyli trendu przyszłości, tego co w Unii Europejskiej jest już zauważone i na co jest kładziony ogromny nacisk – czyli gospodarka współdzielenia, gospodarka cyfrowa, gospodarka w obiegu zamkniętym”.

„Uważam, że pralka i lodówka zmieniły życie bardziej niż internet, przynajmniej do tej pory, bo w zupełnie inny sposób pozwoliły zarządzać swoim czasem, zwłaszcza paniom (…). To co dzisiaj się dzieje, ta kolejna rewolucja AGD ma szanse pchnąć nas na nowe tory rozwojowe, ale też w życiu społecznym, zawodowym, kulturalnym i w życiu każdego gospodarstwa domowego” – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj