M. Morawiecki: Chcemy przestawić gospodarkę na tory inwestycji, innowacyjności, eksportu

Chcemy przestawić gospodarkę na tory inwestycji, innowacyjności, eksportu, i to się powoli udaje – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Szef resortu finansów i rozwoju na specjalnej konferencji podsumował dwa lata funkcjonowania podległych mu ministerstw.

Wicepremier zaznaczył, że przez 25 lat Polska rozwijała się w oparciu o model kredytowo-konsumpcyjny. W tym czasie sprzedawany był majątek naszego kraju, zaciągano kredyty i następowała konsumpcja.

– Chcemy przestawić gospodarkę, i to się powoli udaje, na tory inwestycji, innowacyjności, eksportu, bo nie znam żadnej gospodarki na świecie z historii – z ostatnich stu lat – która odniosłaby spektakularny sukces bez bardzo mocnego eksportu. Również eksport i oszczędności oraz innowacje, czyli oszczędności – szczególnie krajowe oszczędności – które mają generować zwiększony poziom inwestycji (inwestycji innowacyjnych), bo to pozwoli nam odejść od tego modelu imitacyjnego – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier zwracał uwagę, że w tym roku Polska utworzyła najwięcej miejsc pracy w przemyśle w Unii Europejskiej. Szef resortu finansów i rozwoju mówił, też że w przyszłym roku spodziewa się  co najmniej 12-13 mld zł wzrostu z samego podatku VAT.

Również w podatku CIT zakładamy wzrost wysoki, jednocyfrowy – powiedział.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl