PAP/Jan Karwowski

M. Morawiecki: Chcemy, by droga S8 Wrocław-Kłodzko była drogą życia, nie śmierci

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisali umowę na rozbudowę drogi S8 na odcinku Wrocław-Kłodzko. Chcemy, by droga S8 Wrocław-Kłodzko była drogą życia, nie śmierci – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że to wydarzenie niezwykle ważne dla całego regionu, Dolnego Śląska, jego południowej części, Kotliny Kłodzkiej. Przypomniał, że przez mieszkańców regionu bardzo często droga ta jest nazywana „drogą śmierci”.

– Znam tę drogę bardzo dobrze – wszystkie te pagórki, wzniesienia, brak poboczy. Ta droga bardzo często jest nazywana przez mieszkańców tych regionów drogą śmierci. My chcemy, żeby to była droga życia, żeby ta droga tchnęła nowe życie w południe Dolnego Śląska; żeby nie tylko przyciągała nowych turystów z całej Polski i całego świata do tych przepięknych krajobrazów i ziem, ale również, żeby łatwiej było stąd wywozić towary, tworzyć tutaj nowe miejsca pracy, tworzyć i otwierać nowe fabryki. To część planu na rzecz zrównoważonego rozwoju – powiedział premier.

Obecny na konferencji minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że krajowa „ósemka” między Kłodzkiem a Wrocławiem „jest najniebezpieczniejsza w Polsce”.  W ubiegłym roku na tej trasie zginęło 15 osób.

Minister przypomniał również, że rozbudowa drogi krajowej nr 8 nie została przez poprzedni rząd PO-PSL wpisana do kolejnych programów rozbudowy dróg.

„My realizujemy te drogi, co do których powiedziano, że nie można ich zbudować. Nie można, bo nie ma sensu, są nieopłacalne” – mówił Andrzej Adamczyk.

RIRM

drukuj