fot. twitter.com//kghm_sa

M. Małecki: Najlepsze od 10 lat wyniki KGHM-u efektem dobrego zarządzania i nadzoru nad Grupą

Najlepsze od dekady wyniki KGHM-u to efekt dobrego zarządzania i nadzoru nad Grupą. Tak ocenia je wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Mimo pandemii, pierwsze półrocze tego roku miedziowy gigant zakończył z dwukrotnie wyższym zyskiem operacyjnym i ponad 30-procentowym wzrostem przychodów w stosunku do pierwszego półrocza roku ubiegłego.

Przychody KGHM-u w I półroczu wyniosły o ponad 3,5 mld zł więcej niż przed rokiem. Rentowność odzyskała też kopalnia Sierra Gorda w Chile.

Wyniki komentuje wiceminister aktywów państwowych, Maciej Małecki.

KGHM ma najlepsze wyniki od 10 lat. Urentowniona została kopalnia Sierra Gorda w Chile, która wreszcie przynosi zyski, jest to efekt bardzo dobrego zarządzania. To pozwoliło nam cieszyć się z dobrych wyników KGHM po pierwszym półroczu 2021roku. KGHM Polska Miedź jest jedną z pereł w koronie Skarbu Państwa, to jest jedna z najważniejszych spółek Skarbu Państwa – mówi Maciej Małecki.

Grupa KGHM zanotowała też m.in. blisko 9-procentowy wzrost produkcji miedzi płatnej. Produkcja ta w KGHM Polska Miedź wzrosła z kolei o 4,4 proc.

Spółka pracuje obecnie nad aktualizacją strategii. Prezes KGHM Polska Miedź, Marcin Chludziński, zapowiedział, że szczegóły pojawią się we wrześniu.

 

RIRM

drukuj