fot. twitter.com/MarzenaMachalek

M. Machałek wzięła udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ruszowie

Wiceminister edukacji Marzena Machałek wzięła udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ruszowie na Dolnym Śląsku. Zwracając się do uczniów, mówiła, że polska szkoła ma za sobą trudny czas, podczas którego nie można było się spotykać.

Marzena Machałek podkreślała przy tym, że nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi normalnej nauki oraz normalnego kontaktu i relacji.

Wiceminister edukacji wyraziła nadzieję, że teraz dzieci i młodzież będą mogły uczyć się tak, jak zawsze i odbudowywać koleżeńskie więzi.

– Bardzo cieszę się, że w pięknej miejscowości na moim Dolnym Śląsku, w Ruszowie, możemy przywitać nowy rok szkolny, który będzie bardziej normalny, w którym będziemy się spotykać, w którym będziemy się wzajemnie widzieć, rozmawiać i współpracować. To jest bardzo dobra wiadomość, że się dzisiaj spotykamy i jesteśmy razem. Wyrażam głęboką i ogromną nadzieję, że tak jak rozpoczęliśmy ten rok stacjonarnie, to także stacjonarnie ten rok zakończymy – zaznaczyła Marzena Machałek.

Centralna inauguracja roku szkolnego odbywa się dziś w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w woj. lubelskim. Uczestniczyli w niej premier Mateusz Morawiecki oraz minister edukacji Przemysław Czarnek.

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama udali się z kolei do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie na Mazowszu.

RIRM

drukuj