fot. PAP/Marcin Obara

M. Koc: Łowiectwo jest niedoceniane, a w lasach jest bardzo dużo zwierzyny

,,Gospodarka łowiecka jako element ochrony środowiska przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju” – to tytuł konferencji, która trwa w Senacie.

W trakcie konferencji omówione są problemy środowiskowe związane z zachwianiem równowagi w ekosystemie.

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, która otworzyłą konferencję, podkreśla, że kwestie dotyczące gospodarki łowieckiej wymagają dogłębnego rozpatrzenia i pochylenia się nad nimi.

– Łowiectwo jest jedną z gałęzi gospodarki leśnej – może niedocenianej – a wiemy, że mamy w lasach bardzo dużo zwierzyny. Trzeba umiejętnie korzystać z tego dobra, jakie mamy, ponieważ mamy duże, piękne i zadbane lasy. Mamy zwierzynę w tym lesie i dla dobra przyrody trzeba część tej zwierzyny odławiać – to jest naturalna sprawa. W związku z powyższym komisja postanowiła pochylić się nad tematem i zastanowić, jakie są możliwości w tym zakresie, jakie mamy zasoby, czy ta gospodarka prowadzona jest w sposób prawidłowy i też na jakiej zasadzie to, co w lesie jest odławiane, później jest sprzedawane czy też jest przerabiane, albo czy później jest eksportowane – powiedziała wicemarszałek Senatu RP.

Podczas konferencji głos zabierze m.in. minister środowiska prof. Jan Szyszko. Planowane są też wystąpienia przedstawicieli środowiska naukowego.

Wydarzenie organizowane jest przez senacką Komisję Środowiska. Konferencja rozpoczęła się o godz. 11:00.

RIRM

drukuj