M. Kamiński i współpracownicy ułaskawieni przez prezydenta

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego i jego zastępców, którzy zostali nieprawomocnie skazani za działania w tzw. „aferze gruntowej”. Prezydent zastosował prawo łaski wobec 4 osób.

W odczuciu prezydenta cała sprawa miała charakter polityczny – powiedział Andrzej Dera sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Były szef CBA Mariusz Kamiński na początku tego miesiąca odwołał się od wyroku. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości został skazany na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk.

Według sądu przekroczone zostały uprawnienia, a działania operacyjne biura były nielegalne. Takie same zarzuty usłyszał Maciej Wąsik, były wiceszef CBA, dziś poseł PiS-u. Zwyciężyła sprawiedliwość – komentuje polityk.

– Odbieram to jako akt przywracania sprawiedliwości w Polsce, bo wyrok, który otrzymaliśmy był wybitnie niesprawiedliwy, wybitnie krzywdzący – nie tylko nas, ale przede wszystkim funkcjonariuszy, którzy z nami pracowali, którzy znaleźli się na tej ławie oskarżonych, którzy wszystko co mieli najlepsze oddawali Polsce, działając w najlepszej wierze i najlepiej jak potrafili – mówi Maciej Wąsik.

Politycy Platformy Obywatelskiej i mainstreamowe media zarzucają prezydentowi, że ułaskawił osoby, na których ciąży nieprawomocny wyrok. Kancelaria prezydenta podkreśla, że stosowanie prawa łaski jest dopuszczalne na każdym etapie postepowania.

Mariusz Kamiński w rządzie Beaty Szydło będzie ministrem, koordynatorem służb specjalnych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl