M. Jurek: Działania KE są czynnikiem wzmagającym konflikty polityczne w Polsce

Działania Komisji Europejskiej mogą przyczynić się do wzmocnienia konfliktu w Polsce, co nie pomoże dyskusjom na temat reformy sądownictwa – ocenił Marek Jurek.

Europoseł odniósł się do informacji rzecznika Komisji Europejskiej, z której wynika, że Komisja na wniosek przewodniczącego Jean-Claude’a Junckera w przyszłym tygodniu zajmie się sytuacją w Polsce. Jak stwierdzono w komunikacie, wydarzenia w naszym kraju są śledzone z niepokojem. Chodzi o przegłosowane przez Sejm zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa.

– Ta ingerencja ze strony Komisji Europejskiej nie sprzyja spokojnej debacie w Polsce. Po takiej interwencji ze sporu o to, w jaki sposób reformować sądownictwo w Polsce, bo potrzeba reformy jest rzeczą oczywistą, tylko pytanie jak to robić, z jaką intencją to władza robi, to pytanie schodzi na dalszy plan wobec zewnętrznej ingerencji w nasze sprawy. W tym sensie, można powiedzieć, że działania Komisji Europejskiej są czynnikiem wzmagającym konflikty polityczne w Polsce. Ani opozycja nie ukrywa, że przede wszystkim chce dojść do władzy dzięki poparciu Unii Europejskiej, ani Unia Europejska nie ukrywa, że w Polsce chce wspierać opozycję – mówił europoseł Marek Jurek.

Wczoraj unijny komisarz do spraw gospodarczych Pierre Moscovici zapowiedział wywieranie presji na rząd w Warszawie. Podkreślał, że Komisja będzie do końca broniła praworządności. To nie pierwsza ingerencja organów unijnych w wewnętrzne sprawy naszego kraju.

Wcześniej Komisja Europejska zgłaszała wątpliwości w sprawie zmian, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził w związku z funkcjonowaniem Trybunału Konstytucyjnego oraz mediów publicznych w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl