fot. Paweł Palembas

Pierwszy polsko-węgierski Męski Różaniec w Budapeszcie

W Budapeszcie odbywa się dziś pierwszy polsko-węgierski Męski Różaniec. Modlitewną akcję organizują wspólnie polska wspólnota Żołnierze Chrystusa i węgierska Arma Dei.

Wszystko rozpoczęło się o godz. 10.00. Pierwszym punktem jest Msza święta trydencka w kościele św. Marii Magdaleny. Po Eucharystii mężczyźni przejdą z zamku budańskiego na pl. Bohaterów, odmawiając różaniec oraz śpiewając pieśni.

Uczestnicy Męskiego Różańca w Budapeszcie chcą wspólnie odbudować męską wspólnotę polsko-węgierską oraz dać sygnał Europie i światu, gdzie należy szukać ratunku.

Paweł Jaworski, założyciel wspólnoty Żołnierze Chrystusa, liczy na to, że modlitewna akcja w stolicy Węgier będzie zaczątkiem kolejnych w innych krajach Europy.

– To wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu rozpocząć budowanie więzi z Węgrami, ale także wierzymy w to, że jako Wspólnota Żołnierzy Chrystusa rozpropagujemy męski różaniec na całą Europę i świat. Idąc za historyczną więzią z braćmi Węgrami, rozpoczynamy właśnie od Węgier. Wierzymy, że to nie jest jakaś nasza mądrość, czy nasze siły, tylko Pan Bóg chce, żeby za pośrednictwem Matki Przenajświętszej rozpoczęli krucjatę modlitwy różańcowej w Europie, rozpoczynając od Węgier. Wierzymy, że wszystko się rozniesie na całą Europę. Idziemy pełni wiary – podkreślił Paweł Jaworski.  

Pierwszy polsko-węgierski Męski Różaniec w Budapeszcie zakończy się modlitwą Anioł Pański przed pomnikiem Archanioła Gabriela na pl. Bohaterów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl