Wizyta marszałka Senatu na Węgrzech

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski udaje się z dwudniową wizytą na Węgry. Spotka się tam z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego László Kövérem oraz węgierską Polonią.

Jak podkreślił Stanisław Karczewski jego rozmowy będą dotyczyć m.in. przekazania Węgrom przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

– Ponieważ Polska przekazuje przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej właśnie Węgrom, jadę tam rozmawiać i z panem przewodniczącym László Kövérem, z panem wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Narodowego, z parlamentarzystami właśnie na temat tego, co zrobiliśmy podczas naszego kierowania V4. Poruszę również temat jakie są zamierzenia strony węgierskiej podczas ich prezydencji. Jedziemy z dużą liczbą dzieci i młodzieży po to żeby oni spotkali się ze swoimi węgierskimi rówieśnikami. To bardzo ważne żeby te nasze kontakty odbywały się na różnych poziomach i w różnych formatach – powiedział Stanisław Karczewski.

Premier Beata Szydło w ubiegłym tygodniu na Zamku Królewskim w Warszawie przekazała przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi. Przewodnictwo Polski w V4 formalnie zakończy się 30 czerwca.

RIRM

drukuj