fot. PAP/Tomasz Gzell

M. Horała: Na 16 lipca kolejne wezwanie dla Donalda Tuska przed komisję ds. VAT

Około 20 lipca sejmowa komisja śledcza ds. VAT zakończy przesłuchania świadków; na 18 lipca zaplanowane jest przesłuchanie Sławomira Nowaka; na 16 lipca wysłaliśmy wezwanie na drugi termin do Donalda Tuska – poinformował w czwartek szef komisji Marcin Horała (PiS).

Marcin Horała poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że Komisja na zamkniętym posiedzeniu podjęła decyzję ws. dalszego harmonogramu prac. Jak dodał, prace muszą się już skończyć, bo jest zasada dyskontynuacji.

„Musimy skończyć w tej kadencji Sejmu” – podkreślił poseł PiS.

„Ponieważ trzeba się liczyć z ewentualnością, że wrześniowe posiedzenie Sejmu będzie ostatnim w tej kadencji, więc komisja końcowy raport musi przyjąć w początkach września. Musi on więc być przedstawiony do wiadomości posłów, aby mogli zgłosić poprawki jeszcze około 20-25 sierpnia. Przewodniczący komisji potrzebuje około miesiąc na ostateczne prace nad raportem” – zaznaczył Marcin Horała.

Zapowiedział, że komisja kończy przesłuchania świadków.

„Na ten moment mamy zaplanowane 18 lipca przesłuchanie Sławomira Nowaka. Kilka dni temu wysłaliśmy wezwanie na drugi termin (dla Donalda Tuska – PAP), który jest zaplanowany na 16 lipca. Na razie nie ma jakiegoś sygnału czy w tym terminie pan Tusk zamierza się stawić na przesłuchaniu. Jeszcze kilka przesłuchań nam zostało. 18 lipca zakończymy etap przesłuchań. Będzie czas na napisanie raportu” – podkreślił szef komisji śledczej.

PAP/RIRM

drukuj