M. Guziak-Nowak: Środowiskom proaborcyjnym bardzo zależy na tym, żeby rozbić nasz ruch prorodzinny. Zależy im na tym, abyśmy byli podzieleni, byśmy nie mogli się ze sobą dogadać

Szukanie wspólnego frontu, przestrzeni jest bardzo ważne z wielu powodów. Środowiskom proaborcyjnym bardzo zależy na tym, żeby rozbić nasz ruch prorodzinny. Zależy im na tym, abyśmy byli podzieleni, byśmy nie mogli się ze sobą dogadać. Myślę, że warto spojrzeć na to z innej perspektywy. W Polsce działa około kilkudziesięciu organizacji pro-life. Bardzo często sięgamy po różne środki, mamy różne narzędzia, ale wierzę, że przyświeca nam ten sam cel, którym jest ochrona nienarodzonego dziecka i jego mamy. Nie musimy ze sobą rywalizować, możemy się pięknie uzupełniać – wskazała Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji i sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Czerwiec to miesiąc, w którym ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Głównym celem wydarzenia jest pokazanie wartości życia człowieka niezależnie od tego, w jakim wieku jest. Dodatkowo wśród celów, jakie przyświecają tym marszom, jest budowanie środowiska, które sprzyja rodzinie i wychowaniu młodego pokolenia.

Zasadniczym celem jest zamanifestowanie naszego przywiązania, wielkiej miłości do każdego człowieka na każdym etapie jego życia. Chcemy pokazać, że wartości, na których zasadza się nie tylko nasza wiara, ale cywilizacja europejska, są dla nas ważne. Jest nas wielu, to nie jest tak, jak czasami pokazują media wolnego nurtu, że jesteśmy ostatnim, samotnym okrętem na wzburzonym morzu, gdzie całe społeczeństwo przejawia tendencje proaborcyjne. Jeśli popatrzymy na badania opinii publicznej, to widzimy, że jest nas dużo. Kolejnym celem tego typu wydarzeń jest budowanie naszego środowiska sprzyjającego życiu, prorodzinnemu wychowaniu młodego pokolenia. Bardzo cenne jest to, że możemy się od siebie wzajemnie uczyć – mówiła Magdalena Guziak Nowak.

Dyrektor ds. edukacji i sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka zauważyła, że uczestnicząc w Marszu dla Życia i Rodziny, możemy dać świadectwo, dzięki któremu ktoś się nawróci na właściwą ścieżkę.

Uczestnictwo w marszu może być wyrazem naszego świadectwa. Kiedyś usłyszałam bardzo mocne i przejmujące zdanie, które mnie uderzyło, że być może dla jakiegoś człowieka, który jest obok ciebie, być może ty jesteś ostatnim Pismem Świętym, które on przeczyta. On może popatrzeć na to, jak ty żyjesz, jakich dokonujesz wyborów, co jest dla ciebie istotne. Może zobaczyć, że nie boisz się stanąć za swoimi wartościami, pójść na ulicę. Dla kogoś może to być bardzo cenne i ożywcze. Myślę, że jeśli łaska Boża zadziała, to dla kogoś to może być krok ku nawróceniu. Ważne jest budowanie środowiska i pokazywanie politykom naszych wartości – akcentowała gość „Aktualności dnia”.

Co roku Marsz dla Życia i Rodziny organizowany jest w miesiącu czerwcu. Niestety, środowiska LGBT ogłaszają ten miesiąc miesiącem dumy dla osób o odmiennej orientacji seksualnej. Warto jednak, aby w świecie, który nie żyje tradycyjnymi wartościami, pielęgnować wartości broniące życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Czerwiec jest szczególnym miesiącem, bo przed chwilą w maju obchodziliśmy Dzień Matki, z początkiem czerwca był Dzień Dziecka, za chwilę będziemy mieć Dzień Ojca. Jakby na złość środowiska popierające prądy kulturowe wpisujące się w gender od iluś lat ogłaszają czerwiec miesiącem dumy LGBT. Niech ten czerwiec nie jest miesiącem jakiejś dumy z odmiennej orientacji seksualnej. Niech to jest miesiąc dumy pro-life, skoro już i tak mamy tyle pięknych świąt, które w naszych rodzinach obchodzimy – stwierdziła Magdalena Guziak-Nowak.

16 czerwca 2024 roku Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Warszawy. Tegorocznym hasłem wydarzenia są słowa „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”. Organizatorzy podkreślają, że słowo „zjednoczeni” odgrywa bardzo ważną rolę, szczególnie w świecie, gdzie każdy zamyka się w własnej bańce. Więcej na temat Marszu dla Życia i Rodziny można znaleźć na stronie marsz.org.

Słowo „zjednoczenie” wydaje się kluczowe, ponieważ kiedy coraz więcej mówi się, że żyjemy w swoich bańkach. Szukanie wspólnego frontu, przestrzeni jest bardzo ważne z wielu powodów. Środowiskom proaborcyjnym bardzo zależy na tym, żeby rozbić nasz ruch prorodzinny. Zależy im na tym, abyśmy byli podzieleni, byśmy nie mogli się ze sobą dogadać. Myślę, że warto spojrzeć na to z innej perspektywy. W Polsce działa około kilkudziesięciu organizacji pro-life. Bardzo często sięgamy po różne środki, mamy różne narzędzia, ale wierzę, że przyświeca nam ten sam cel, którym jest ochrona nienarodzonego dziecka i jego mamy. Nie musimy ze sobą rywalizować, możemy się pięknie uzupełniać – wyjaśniła dyrektor ds. edukacji i sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Całą rozmowę z Magdaleną Guziak-Nowak można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl