fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Gróbarczyk: Polska Żegluga Bałtycka rozpoczęła proces pozyskania nowego promu

Polska Żegluga Bałtycka rozpoczęła proces pozyskania nowego promu – poinformował wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że armator jest „w trakcie podpisywania listu intencyjnego”.

„Polska Żegluga Bałtycka jest w trakcie podpisywania listu intencyjnego na pozyskanie nowego promu” – powiedział Marek Gróbarczyk.

Kołobrzeski armator promowy Polska Żegluga Bałtycka otrzymał od Skarbu Państwa wsparcie w wysokości 140 milionów złotych na zakup nowego promu pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Jak na początku stycznia informował resort infrastruktury, pozyskanie kolejnej jednostki dla PŻB ma potrwać do końca 2023 r.

„Mam nadzieję, że stanie się to zdecydowanie wcześniej, ale nie naciskamy, bo wiemy, że ten proces jest długi” – wskazał polityk.

Wyjaśnił, że promów, które można na rynku pozyskać nie jest zbyt dużo, ponadto jakość tych promów pozostawia dużo do życzenia.

„W związku z czym trzeba dosłownie zjechać cały świat, mieć umowy z brokerami, aby pozyskać odpowiedni prom, który będzie spełniał wymagania, a przede wszystkim będzie w należytym stanie technicznym” – dodał Marek Gróbarczyk.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl