fot. twitter.com/mmgosiewska

M. Gosiewska: jestem kandydatką klubu PiS na wicemarszałka Sejmu

Jestem kandydatką klubu parlamentarnego PiS na wicemarszałka Sejmu – potwierdziła posłeł Małgorzata Gosiewska. Jak zaznaczyła, to dla niej „duma i zobowiązanie”

W wyborach do Parlamentu Europejskiego dotychczasowa wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek uzyskała mandat europosła. W związku z tym PiS przedstawi kandydaturę na wicemarszałka w jej miejsce.

We wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że klub PiS znalazł już kandydata na funkcję wicemarszałka; podkreślił, że formalnie musi go zatwierdzić Sejm.

„Zapadła decyzja, jeszcze być może będą rozmaite dyskusje, ale najbardziej prawdopodobną kandydatką jest pani Małgorzata Gosiewska” – powiedział Ryszard Terlecki.

Poinformował, że propozycja kandydatury Małgorzaty Gosiewskiej na wicemarszałka zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się w środę.

Informację o swojej kandydaturze na wicemarszałka potwierdziła także Małgorzata Gosiewska we wtorkowej rozmowie z Polskim Radiem 24.

„Jestem kandydatem klubu parlamentarnego PiS, co jest dla mnie wielką dumą i zobowiązaniem” – powiedziała poseł.

Małgorzata Gosiewska była posłanką V, VII kadencji, a w obecnej kadencji Sejmu jest wiceszefową Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą. W wyborach w 2015 r. uzyskała prawie 14 tys. głosów startując w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj