fot. TT/PremierRP

M. Dworczyk: Wzywanie do dymisji ministrów w czasie pandemii to wyraz politycznego lenistwa

Wzywanie do dymisji w czasie pandemii to wyraz politycznego lenistwa, zwłaszcza gdy jest się w mniejszości parlamentarnej – tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do zapowiedzi złożenia przez KO wniosków o wotum nieufności wobec kilku ministrów.

Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka poinformował na dzisiejszej konferencji, że Koalicja Obywatelska złoży wnioski o wotum nieufności wobec trzech szefów resortów: ministra zdrowa Łukasza Szumowskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Zdaniem lidera PO wszyscy trzej szefowie resortów to „najbardziej skompromitowanie ludzie tej władzy”.

Do wniosków odniósł się szef kancelarii premiera.

„Wzywanie do dymisji w czasie pandemii to wyraz politycznego lenistwa, zwłaszcza gdy jest się w mniejszości parlamentarnej. Zarządzanie kryzysem wymaga konstruktywnej pracy i do takiej zachęcamy” – napisał w poniedziałek na Twitterze Dworczyk.

Zgodnie z konstytucją Sejm może wyrazić wobec ministra wotum nieufności. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności ministrowi większością głosów ustawowej liczby posłów.

PAP

drukuj