M. Dworczyk: Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas priorytetem

Dla Prawa i Sprawiedliwości bezpieczeństwo Polaków jest priorytetem podkreślił w radiowej Trójce wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. Jak dodał, nie istnieje skuteczny mechanizm pełnej weryfikacji uchodźców, dlatego rząd nie może dopuścić do sytuacji, w której osoby mogące stanowić zagrożenie, wjadą do Polski.

Wiceminister Michał Dworczyk był pytany, czy nie ma wątpliwości dotyczących stanowczego stanowiska rządu ws. przyjmowania przez Polskę uchodźców.

Prawo i Sprawiedliwość od zawsze podkreślało, że ludziom trzeba pomagać tam, gdzie mieszkają i tam, gdzie dotykają ich problemy. Mówiliśmy to będąc jeszcze w opozycji i mówimy również teraz. Priorytetem dla PiS-u zawsze było bezpieczeństwo Polski i Polaków. Przykłady z Europy Zachodniej, gdzie w sposób niekontrolowany napłynęła fala imigrantów – po części na zaproszenie niektórych polityków europejskich – a wśród tych imigrantów były osoby, które brały udział w sposób pośredni bądź bezpośredni w zamachach terrorystycznych, jest dowodem na to, że niekontrolowane przyjmowanie imigrantów ekonomicznych jest błędem – powiedział Michał Dworczyk.

Dziś w Brukseli spotkają się unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy wewnętrzne. Mają rozmawiać m.in. nad reformą unijnej polityki azylowej i solidarności między państwami członkowskimi w kontekście przyjmowania uchodźców.

Austria już zapowiedziała poparcie dla niemiecko-włoskiej propozycji misji UE na południowej granicy Libii. Ma to powstrzymać imigrantów przedostających się z Afryki przez Libię do Europy.

Ministrowie spraw wewnętrznych Niemiec i Włoch skierowali list do Komisji Europejskiej, w którym domagają się bardziej stanowczych działań UE w Afryce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl