twitter.com/MON_GOV_PL

Szef MON: WOT walczy ze skutkami podtopień i ulew na Podkarpaciu

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej walczy ze skutkami podtopień i ulew we wszystkich powiatach województwa – poinformował w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jak dodał, prace będą trwały przez całą noc.

W piątek po południu nad częścią woj. podkarpackiego przeszły gwałtowne ulewy. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i przemyskim. Ewakuowano około 400 osób. Woda zalała drogi, domy, budynki gospodarcze, szkoły, strażnice OSP i studnie. Tam, gdzie już ustąpiła, widać ogromne zniszczenia.

Jak przekazał na Twitterze szef MON, „3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej walczy ze skutkami podtopień i ulew we wszystkich powiatach województwa”.

„Prace będą trwały całą noc” – podkreślił.

„W pomoc zaangażowane są też wojska inżynieryjne, których zadaniem jest naprawianie zniszczonej infrastruktury i budowa tymczasowych przepraw” – napisał min. Mariusz Błaszczak.

Do sytuacji na Podkarpaciu odniósł się także rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej płk Marek Pietrzak.

„Bardzo trudna sytuacja na Podkarpaciu. Zwiększamy nasze zaangażowanie. Obecnie 200 żołnierzy #3PBOT udziela bezpośredniego wsparcia, jeszcze dziś, kolejnych 100 wejdzie do działań” – napisał w sobotę na Twitterze.

Z kolei jak podało MON, „200 żołnierzy @terytorialsi wspiera poszkodowanych wczorajszymi ulewami w Jaworniku Polskim, Manasterzu, Birczy, Hucie Brzuskiej, Korzeńcu, Błędowie Tyczyńskiej, Chmielniku” – napisał resort na Twitterze.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1276873399244148736

„Kolejnych 100 żołnierzy wkrótce pojawi się w rejonach najbardziej dotkniętych nawałnicami” – podano.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl