M. Błaszczak: Wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany

My w odróżnieniu do naszych poprzedników nasze zobowiązania wypełniamy, wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany i zrobimy wszystko, by tak się stało – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenach Radia Maryja i TV Trwam.

Polityk zaznaczył, że w kampanii prezydenckiej Andrzej Duda również mówił o tym zobowiązaniu.  Czekamy, aż to zobowiązanie też zostanie wykonane – dodał minister. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odnosił się także m.in. do kwestii migracji.

– Chciałem podkreślić fakt, że mimo rożnej presji nacisku stanowisko polskich władz w sprawie tzw. uchodźców, a więc de facto emigrantów z północnej Afryki i z Bliskiego Wschodu, jest niezmienne. My doszliśmy do wniosku, że zgoda na to, na co zgodzili się nasi poprzednicy, czyli rząd PO-PSL, to jest pierwszy krok, jak określił pan premier Kaczyński, do katastrofy społecznej. Bo widzimy co się dzieje w dużych miastach zachodu Europy i my nie dopuścimy do tego, żeby Polska była narażona na takie zagrożenia  – oświadczył Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA skomentował też wszczętą przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom procedurę Komisji Europejskiej o naruszenie unijnego prawa w związku z niewywiązywaniem się z relokacji uchodźców.

Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że Komisja przechodząc do kolejnego etapu procedury nie podzieliła przedstawionych przez niego argumentów. Dodał, że unijny program relokacji uchodźców nie jest próbą rozwiązania problemu, tylko podzielenia się tym problemem z innymi państwami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl