Lufthansa będzie rekrutować pracowników w Rzeszowie

Eksperci z Lufthansa Systems w tym tygodniu będą rekrutować na Podkarpaciu pracowników do gdańskiego oddziału firmy. Poszukiwani będą m.in. programiści i specjaliści z branży lotniczej.

Lufthansa System działa w Polsce od 1998 r. Spółka dostarcza zaawansowane usługi i rozwiązania informatyczne, które są wykorzystywane głównie w branży lotniczej, logistycznej i finansowej. Firma jest częścią grupy Lufthansa.

Jak poinformował PAP prezes Lufthansa Systems Poland Ireneusz Zalewski, firma poszukuje m.in. doświadczonych programistów, testerów, specjalistów z branży lotniczej.

„Szukamy również osób, które dopiero zaczynają swoja zawodową przygodę” – zaznaczył.

Zalewski wyjaśnił, że spółka szuka pracowników na Podkarpaciu, bo w regionie bardzo dobrze rozwinięte są dwie dziedziny, które interesują firmę: nowe technologie IT oraz lotnictwo. W Rzeszowie swoją siedzibę ma klaster Dolina Lotnicza, działa tu też klaster Informatyka Podkarpacka.

Przedstawiciele Lufthansa Systems spotkają się w środę w Rzeszowie ze studentami dwóch uczelni. Jedną z nich będzie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania (WSIiZ). Uczelnia kształci specjalistów m.in. na unikatowym w skali kraju kierunku – zarządzanie lotnictwem (Aviation Management). Eksperci z Lufthansy pojawią się też na Politechnice Rzeszowskiej.

W gdańskiej siedzibie Lufthansa Systems Poland pracuje ponad 500 specjalistów w takich dziedzinach jak IT, lotnictwo, logistyka i finanse.

PAP/RIRM

drukuj