fot. Lubuska Policja/policja.pl

Lubuskie: Podczas kontroli drogowej policjanci przechwycili 10 kg marihuany

Policjanci z Sulęcina (Lubuskie) przechwycili 10 kg marihuany wartej pół mln zł. Zarzuty jej posiadania przedstawiono mężczyznom w wieku 27 i 32 lat. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące. Kontrabanda została znaleziono w aucie, którym podróżowali zatrzymani – poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„32-latek usłyszał również zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyznom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności” – powiedział rzecznik.

We wtorek (24 listopada br.) na drodze krajowej nr 22 w pow. sulęcińskim funkcjonariusze z drogówki zatrzymali auto, którego 32-letni kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

Podczas kontroli policjanci wyczuli w samochodzie woń marihuany. Badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu i narkotyków. 27-letni pasażer przyznał, że za jego fotelem znajduje się woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego.

„Okazało się jednak, że jest go tam znacznie więcej, gdyż w bagażniku auta było 10 kg marihuany” – przekazał Marcin Maludy.

PAP

drukuj