Lublin: trwa V Kongres Kultury Chrześcijańskiej na KUL

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim trwa V Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Przebiega on pod hasłem „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach”.

W Kongresie uczestniczą naukowcy, publicyści i twórcy kultury. Dziś zaplanowano m.in. wystąpienie ekspertów z Polskiej Akademii Nauk czy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Głównym celem Kongresu Kultury Chrześcijańskiej jest twórczy dialog Kościoła ze światem współczesnym.

Dr Lidia Jaskuła, rzecznik KUL, mówi, że obrady inaugurują również obchody 100-lecia lubelskiej uczelni.

Pamiętamy o tym, że lubelskie kongresy są swego rodzaju formą dialogu między myślą chrześcijańską, a współczesną kulturą. Tegoroczny Kongres, jak sugeruje tytuł, poświęcony jest kategorii wolności i pojęciu wolności w perspektywie wyzwań współczesności, w tym myśli filozoficznej i nauk przyrodniczych. W kongresowych dyskusjach na temat: istnienia wolnej woli, na temat KUK-u jako wyspy wolności, kryzysu migracyjnego w kontekście dialogu międzyreligijnego, ukraińskiej rewolucji godności czy dialogu Kościoła katolickiego z rosyjską cerkwią prawosławną mamy przedstawicieli wielu dziedzin nauki i te dyskusje będą dotykać właśnie tych przestrzeni – wskazuje dr Lidia Jaskuła.

V Kongres Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie rozpoczął się wczoraj i potrwa do niedzieli. Zakończy go uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl